Dnes už teplota miestami vystúpi nad bod mrazu. Užijeme si aj viac slnka

14.02.2021 o 07:02 - Dominik Cenkner
  • Článok

Pred nami je posledný deň tohto februárového týždňa, ktorý so sebou prinesie po sérii mrazivých dní aj mierne oteplenie. V najteplejších lokalitách teplota dokonca vystúpi nad bod mrazu.

Dnes už teplota miestami vystúpi nad bod mrazu. Užijeme si aj viac slnka
Ilustračné foto, zdroj: eskipaper.com

Počasie u nás bude ovplyvňovať stred tlakovej výše, ktorý sa v studenom vzduchu presunie zo severného Nemecka nad Česko. Zároveň sa brázda nízkeho tlaku vzduchu vo vyšších vrstvách ovzdušia, ktorá k nám zasahuje od severovýchodu, presunie nad východné Karpaty.

Nedeľa preto prinesie jasné až polooblačné počasie. Len v severnej polovici územia môže byť prechodne oblačnosti aj viac. A práve tu sa preto očakávajú aj ojedinelé snehové prehánky.

Vylúčená nie je ani tvorba snehových jazykov. Na cestách si preto stále dávajte pozor.

Ako sme spomenuli v úvode, oproti predchádzajúcim dňom sa mierne oteplí. Teploty miestami v najteplejších lokalitách vystúpia aj nad bod mrazu.

Dnešné maximálne teploty vystúpia na -3 °C až +2 °C. Na severe, resp. na Kysuciah, Orave, Liptove a hornom Spiši, bude okolo -5 °C.

Pocit chladu však aj dnes bude umocňovať vietor. Očakáva sa prevažne severný vietor 3 až 9 m/s, v nárazoch okolo 14 m/s.

Len v Banskobystrickom kraji bude fúkať slabý vietor. To zároveň nebude platiť pre horské oblasti, kde sa očakáva prudký vietor, spočiatku až víchrica.

V ďalších dňoch nás výraznejšia zmena počasia nečaká. Bude sa však otepľovať, o týždeň teploty opäť v najteplejších lokalitách môžu vystúpiť na +8 °C. Viac si o tom môžete prečítať v tomto článku.

Najnovšie správy