Dnes začala séria slnečných dní. Teploty budú atakovať +25°C

Článok
Po prechodnom ochladení, ktoré dorazilo v sobotu sa v nedeľu oteplí.

Po prechodnom ochladení, ktoré dorazilo na naše územie v piatok, sa vráti na naše územie slnečné a takmer ,,letné,, počasie. Pred nami je séria slnečných dní. Ochladenie dorazí koncom pracovného týždňa, no zrážky sa môžu vyskytnúť už v stredu. Nedeľou sa začne séria teplých dní. Teplo by malo byť celú prvú polovicu týždňa. Ako to však bude so zrážkami a oblačnosťou ? 

Nasledujúce tri dni budú slnečné a teplé

Počasie u nás už začala ovplyvňovať vysoká tlaková výš so stredom nad Čiernym morom. Vplyvom nej k nám od juhu prúdi veľmi teplý vzduch. Teploty v našej oblasti by mali byť do štvrtku nadpriemerne vysoké. Anomálie by sa mali pohybovať až 6°C nad dlhodobým priemerom.

teplotné anomálie do 7. apríla

Nedeľa je slnečná a prvá z teplých dní. Bezoblačné počasie určite poteší milovníkov leta, keďže teploty pôjdu veľmi vysoko. Teplota by sa mala pohybovať od +14 do +17°C no v nížinách môže miestami dosiahnuť v poobedných hodinách až +22°C.

teplota 3. apríla o 15:00
Pondelok sa ešte oteplí. Zatiaľ čo dnes budú teploty dosahovať výnimočne +22°C, tak začiatok pracovného týždňa bude o pár stupňov teplejší. Teploty na juhu alebo juhozápade dosiahnú +22°C, a výnimočne sa môžu priblížiť až k +25°C. Nie je tak vylúčené, že pondelok sa môže stať prvým letným dňom tohto roku.

teplota 3. apríla o 15:00Charakter počasia v utorok bude nezmenený a bude prevládať slnečné počasie s rannými hmlami a teplotami +17 až +23°C, výnimočne až do +25°C.

V stredu začne ovplyvňovať počasie frontálne rozhranie

V stredu bude opäť krásne ráno s rannými hmlami. Zmena nastane poobede. Od severozápadu začne naše územie ovplyvňovať studené frontálne rozhranie. Večer sa tak od severozápadu začne mračiť a spolu s oblačnosťou dorazia aj prvé zrážky. Pôjde najmä o prehánky, no môžu sa vyskytnúť aj búrky, ktoré by mali byť situované v severnej polovici Slovenska. Ochladenie je možné vidieť aj na ensembli modelu GFS.


Na ensembli je možné vidieť postupný trend ochladzovania, ktorý by mal začať 7. apríla. Dobre badateľný je aj nárast zrážok v piatok, kedy by malo pršať na väčšine nášho územia.


výskyt búrok v priebehu popoludnia, v stredu 6. apríla
(výskyt je relatívny, keďže pre vznik búrok treba zobrať do úvahy omnoho viacej faktorov)

Vo štvrtok už zavládne na našom území oblačné počasie s početnými prehánkami. Takýto charakter by mal pokračovať aj v piatok, vtedy sa však k dažďu pridá aj silný nárazový vietor. Napriek tomu budú teploty stále vysoké a na juhovýchode môže byť stále počasie s menšou oblačnosťou. Teploty by mali opäť dosiahnuť +24°C. Slnečné počasie si treba užiť, kým sa dá.