Do stredu USA mieri snehová búrka. Môžu napadnúť až 2 m snehu

11.03.2021 o 19:00 - Veronika Salayová
  • Článok

Veľká snehová búrka cez víkend zasiahne centrálnu oblasť USA. Očakáva sa, že v niektorých lokalitách napadne až 2 metre snehu. 

Do stredu USA mieri snehová búrka. Môžu napadnúť až 2 m snehu
Ilustračné. Foto: unsplash

Víkend prinesie do centrálnej časti USA veľkú snehovú búrku, počas ktorej napadne obrovské množstvo snehu. Zima tak v USA ešte nepovedala svoje posledné slovo.

Počasie sa v centrálnej časti začalo meniť už v priebehu dnešného večera, kedy začne mierne snežiť v oblastiach Dakoty a Minnesoty.

Snehová búrka začne zúriť v piatok

Búrka však začne silnieť už v piatok večer a bude sa presúvať viac do centrálnej oblasti. Zasiahne najmä štáty Colorado, Wyoming a Nebrasku, vrátane mesta Denver.

Masívne sneženie by malo pretrvávať až do nedele, pričom v priebehu týchto troch dní môže napadnúť spolu do 2 metrov snehu

Okrem hustého sneženia bude oblasť trápiť aj veľmi silný vietor, ktorý môže dosahovať rýchlosť až 80 km/h. Pohyb v exteriéri tak bude počas víkendu v týchto oblastiach náročný. 

Zdroj: AccuWeather
Zdroj: AccuWeather

Búrka môže spôsobovať škody

Veterné počasie v kombinácii so snehom bude výrazne komplikovať akúkoľvek dopravu, na čo americkí meteorológovia už upozorňujú obyvateľov dotknutých oblastí.

V štátoch Colorado, Wyoming a Nebraska hrozia aj rozsiahle výpadky elektriny, pod náporom môžu padať stromy a pod. 

Táto snehová udalosť má určité podobnosti s historickou snehovou búrkou z marca roku 2003.  Mesto Denver vtedy zasiahla jedna z najhorších snehových snehových búrok za posledných 150 rokov. 

Meteorológovia pripúšťajú, že aj táto blížiaca sa búrka by mohla byť jedna z najväčších snehových búrok v histórii USA. 

Najnovšie správy