Doprava na severe už skolabovala

15.01.2019 o 18:38 - P.M.
Článok

Aktuálne sa vodiči zdržia na takmer všetkých cestách severného Slovenska. Tvoria sa kolóny a vozidlá zimnej údržby taktiež stoja v kolónach.

Doprava na severe už skolabovala

Polícia vyzvala všetkých, aby radšej dnes v Žilinskom kraji nejazdili. Očakával sa totiž dopravný kolaps a ten sa aj udial. Takmer všetky hlavné cesty sú aktuálne pokryté vrstvou snehu a premávka je výrazne spomalená. 

Najhoršia situácia je aktuálne na dolnej Orave a v západnom Liptove. Od Martina až po Ružomberok sa tvoria rozsiahle kolóny. 

Ťažko prejazdný je hlavný ťah z Ružomberka do Dolného Kubína, kde sa skrížilo a zapadlo niekoľko kamiónov. V kolónach sa vodiči zdržia viac ako hodinu.

foto: Samuel Lorinčík

Cestu z Dolného Kubína do Oravského Podzámku polícia pre kamióny uzavrela. Uzavretá je pre nehody aj cesta medzi Zázrivou a Terchovou.

Pre kamióny sú neprejazdné a uzavreté takmer všetky horské priechody. Na tých, na ktorých polícia nestihla dopravu uzavrieť ako na horskom priechode Javorník a Makov sa skrížili kamióny.

Problémy sa však už tvoria aj na východe. Úsek medzi Popradom a Veľkým Slavkovom je ťažko prejazdný. Neupravená a zasnežená je aj severná diaľnica D1.

Polícia odporúča zostať doma. Situácia sa bude len zhoršovať.