Energetici majú kalamitu. Hasiči za sebou desiatky výjazdov

24.02.2020 o 10:32 - Veronika Andrejková
  • Článok

Včera popoludní sa začal na našom území dvíhať vietor. Studený front na naše územie zavítal s príchodom polnoci a začali sa objavovať prvé výpadky elektriny.

Energetici majú kalamitu. Hasiči za sebou desiatky výjazdov

Počas noci a dnešného rána úraduje silný vietor, ktorý spôsobil výpadky elektriny vo viac ako 23 000 domácnostiach. Stredoslovenská distribučná tak vyhlásila kalamitný stav.

Poruchy na vysokom napätí sú na 36 miestach a približne 260 trafostaníc je mimo prevádzky na celom strednom Slovensku. Najviac zasiahnutý je však severná polovica - Orava, Liptov a Horehronie.

Elektrické vedenia poškodili hlavne padajúce stromy, ktoré nezvládli nápor vetra. Na ceste medzi Lutišťom a Radôskou popadali na cestu aj 4 betónové stĺpy.

Mnohé obce a úseky museli počkať na príchod energetikov až do dnešného rána. Silný vietor a možnosť popadania ďalších stromov nedovoľovala vyraziť do terénu.

Poruchy bude Stredoslovenská distribučná postupne opravovať, avšak musí počkať, kým prestane fúkať nárazový vietor, čo v niektorých oblastiach bude až okolo poludnia.

Plné ruky práce majú aj hasiči. Zatiaľ mali v Košickom kraji 8 výjazdov, v Prešovskom kraji do terénu vyrazili už 15-krát. 

Najnovšie správy