Talianskom sa prehnala supercela. Ľadové krúpy sa hemžili v uliciach

24.08.2020 o 18:45 - Taliansko - Veronika Salayová

Talianske mesto Verona a Merano zasiahla včera veľmi silná supercelárna búrka, ktorá do mesta priniesla aj extrémne krupobitie. Ľadových krúpov bolo toľko, že ich domáci odpratávali na uliciach lopatami. 

Romantické mesto Verona na severe Talianska sa včera po vyčíňaní supercelárnej búrky zmenilo na miesto, kde sa ľadová voda valila ulicami a ľadových krúp bolo toľko, že ich naberali na snehové lopaty. 

Supercela zasiahla najmä historické mesto Verona a severnejšie mesto Merano, kde extrémne úhrny zrážok spôsobili okamžité bleskové záplavy. Voda sa valila ulicami a brala všetko, čo jej prišlo do cesty.

Voda na niektorých miestach dosahovala výšku až jeden a pol metra. Autá boli takmer úplne ponorené vo vode a ľudia sa vo vode pohybovali na špičkách.

K búrke sa navyše pridružilo aj extrémne krupobitie, ktoré doslova zasypalo niektoré časti historického mesta.

Okrem zrážok a krúp vyčíňal aj silný vietor, ktorý spôsobil mnohé materiálne škody v podobe záplav či vyvalených stromov, ktoré sa zrútili na autá a pod. 

Obete ani vážne zranenia hlásené z oblasti neboli. Pozrite si video a fotografie z najviac postihnutých oblastí Talianska.