Extrémne mrazy čakajú Slovensko už túto noc. Teploty pôjdu k -25 °C

17.01.2021 o 11:13 - Peter Minárik
  • Článok

Naše územie čaká najmrazivejšia noc za túto zimnú sezónu. Teploty vplyvom suchého a chladného vzduchu pôjdu až k extrémnym -25 °C a mimoriadne chladno bude aj v mestách.

Extrémne mrazy čakajú Slovensko už túto noc. Teploty pôjdu k -25 °C

Slovensko má pred sebou vôbec najchladnejšiu noc počas uplynulej zimnej sezóny. Minimálne teploty do zajtrajšieho rána poklesnú na extrémne hodnoty.

Na vine je nasúvajúci sa výbežok vyššieho tlaku, ktorý sa v týchto chvíľach nasúva nad našu oblasť v studenom vzduchu, v ktorom sa aktuálne naša oblasť nachádza.

Studený vzduch k nám totiž prúdi po okraji tlakovej výše si stredom nad Baltským morom od severovýchodu zo Sibíri.

Tento vzduch sa zvykne v našej oblasti pomerne výrazne prechladzovať a vznikajú tak ideálne podmienky na pokles teplôt.

Poklesu teplôt bude pomáhať kombinácia troch faktorov: suchý vzduch zo Sibíri, nočné vyjasňovanie a snehová pokrývka, ktorá sa nachádza na severnom Slovensku.

Počas uplynulej noci budú teploty na Slovensku klesať na -10 až -17 °C, no v dolinách a v kotlinách bude ešte chladnejšie a to až do -20 °C.

Vôbec najchladnejšie by malo byť na Kysuciach, na Orave, na Liptove a na Spiši, kde by do rána mali teploty klesať až k -25 °C.

Ráno tak na našom území počítajte s tým, že svoje naftové autá budete štartovať o čosi komplikovanejšie. Počas zajtrajšieho dňa bude naďalej chladno. Na celom Slovensku sa očakáva celodenný mráz. Viac o situácii v jednotlivých okresoch Slovenska nájdete TU.

Najnovšie správy