Extrémne teplo zvýši teploty k +40°C. Búrky prídu až v stredu

- P.M.
Článok
Čaká nás horúci víkend. V porovnaní s budúcim týždňom však víkend bude ,,príjemný,,. Teploty sa dostanú do +35°C, ale v budúcom týždni pôjdu až k 40°C

Tlaková výš, ktorá sa nachádza severovýchodne od nášho územia už začala od juhu do našej oblasti pumpovať horúci vzduch. Prílev teplého vzduchu sa zintenzívni na začiatku týždňa a ortuť teplomera sa vyšplhá až k +40°C.

 

Víkendové počasie bude na našom území prevažne slnečné s dennými teplotami v sobotu do +34°C a v nedeľu až do +35°C. Veľmi vysoké teploty nepoľavia ani na začiatku týždňa. Budú ešte extrémnejšie a na juhozápade Slovenska sa dostanú až k magickej hranici +40°C.

Teploty by mali stúpať k tropickým hodnotám. Následne sa prudko ochladí

Horúčavy by mali vyvrcholiť v stredu, kedy sa očakávajú teploty na našom území v rozmedzí +32 až +39°C. Už popoludní by sa mohli vytvárať prehánky a búrky, ktoré môžu byť sprevádzané prívalovými zrážkami a aj krupobitím. Búrky by však rýchlo mali dohrmieť a v priebehu štvrtka by sa malo vyčasovať.

 

Nasledujúce dni sa počasie stabilizuje a do našej oblasti by mal preniknúť chladnejší vzduch. Maximálne teploty by sa mali pohybovať prevažne okolo hranice +25°C. Vyhliadku a vývoj na tieto dni nájdete TU.