FOTO: Búrky na Slovensku vyvracajú stromy. Búrkový systém postupuje

28.07.2020 o 22:45 - Peter Minárik
  • Článok

Výrazný búrkový komplex, ktorá sa sformoval na našom území začína postupovať cez naše územie a prináša veľmi silný nárazový vietor. Ten na viacerých miestach vyvracia stromy.

FOTO: Búrky na Slovensku vyvracajú stromy. Búrkový systém postupuje

Cez Slovensko mieri rozsiahly búrkový systém. Ten sa na našom území tiahne od Oravy, cez celé Považie smerom k Bratislave. Búrkový systém prináša výraznú bleskovú aktivitu.

Na našom území už udreli stovky bleskových úderov, pričom k 22:30 eviduje detekcia bleskov na našom území už viac ako 4600 bleskov.

Prevažná časť bleskov udrela udrela na Záhorí. Na krajnom Záhorí hustota bleskov dosiahla 6 bleskových úderov na km2. 

Línia búrok prináša aj intenzívne zrážky. Na Záhorí spadli už desiatky milimetrov zrážok a to konkrétne od 20 do 40 mm. Najviac zrážok eviduje Skalica so 46,6 mm a Moravský Svätý Ján s 35,6 mm.

Búrkový komplex, ktorý v týchto chvíľach postupuje cez západné a severozápadné Slovensko prináša aj silný nárazový vietor. Ten presahuje rýchlosť v nárazoch cez 60-70 km/h.

Silný nárazový vietor vyháňa do ulíc našich hasičov, ktorí odstraňujú popadané stromy. Stromy vietor vyvracia na Záhorí, ale už aj na Považí. Najviac postihnutými mestami je podľa vašich hlásení Skalica a Piešťany.

Najnovšie správy