FOTO: Filipíny zasiahlo zemetrasenie, zrútili sa budovy

16.12.2019 o 11:50 - Mindanao Avenue - Veronika Salayová
  • Článok

Silné zemetrasenie o veľkosti 6,8 podľa Richterovej stupnice otriaslo v nedeľu Filipíny na južnom ostrove Mindana.

FOTO: Filipíny zasiahlo zemetrasenie, zrútili sa budovy
Foto: TVN Meteo 24

Riaditeľ Hasičského záchranného zboru uviedol, že zemetraseniu podľahlo najmenej 5 osôb, z toho jedno dieťa, ktoré uviazlo v zrútenom rodinnom dome. Ďalších 7 je nezvestných.

Zemetrasenie v obľúbenej turistickej destinácii spôsobilo zrútenie viacerých rodinných domov, zrútenie zastrešeného trhu v Padade či nákupného centra.

Päť ľudí bolo uväznených v troskách jedného z nákupných centier v meste Padada, ktoré sa nachádza asi 20 kilometrov od epicentra.

Podľa záchranárov nie je veľká nádej na nájdenie niekoho živého. Aktuálne stále prebiehajú pátracie a záchranné akcie, ktoré sa snažia nájsť ľudí z pod trosiek.

Najviac postihnuté bolo mesto Davao. Cesty a budovy a niektoré mosty boli kvôli trhlinám zatvorené. Školy boli tiež vážne poškodené. Niekoľko miest nemá elektrinu.

Epicentrum zemetrasenia bolo v hĺbke 28,2 km a 61 km juhozápadne od mesta Davao.

Podľa geologického prieskumu Spojených štátov bolo v blízkych provinciách niekoľko otrasov. Dodal, že hrozí tsunami, pretože zemetrasenie zasiahlo vnútrozemie a nie vodu.

Posledné mesiace bolo na Filipínskych ostrovoch viac zemetrasení. V októbri ostrov Mindanao otriaslo ďalšou sériou zemetrasení o sile 6,6 a 6,5 ​​a spôsobila 14 úmrtí a zranila viac ako 400 ľudí.

Najnovšie správy