FOTO: Indiou otriaslo silné zemetrasenie. Vytvorili sa aj praskliny v zemi

28.04.2021 o 11:50 - Asam, Bihar, India - Veronika Salayová
  • Článok

Dnes ráno otriaslo severovýchodom Indie veľmi silné zemetrasenie, ktoré dosiahlo magnitúdu 6,0. Z postihnutej oblasti hlásia mnohé škody, najmä na budovách. 

FOTO: Indiou otriaslo silné zemetrasenie. Vytvorili sa aj praskliny v zemi
Foto: indiatoday

V indickom štáte Assam na severovýchode Indie sa dnes ráno triasla zem, a to nemálo. Zemetrasenie dosiahlo silu 6,0 magnitúdy a z oblasti hlásia aj viaceré silnejšie dotrasy.

Seizmografy zaznamenali zemetrasenie okolo 8.00 hod. tamojšieho času v indickom štáte Assam s epicentrom blízko hraníc Indie s Bhutánom.

Podľa amerického geofyzikálneho ústavu USGS sa otrasy nachádzali 9 km severo- až severozápadne od Dhekiajuli v hĺbke 29 km.

Zdroj: AccuWeather
Zdroj: AccuWeather

Zemetrasenie spôsobilo praskliny v zemi

V oblasti blízko epicentra sa v dôsledku silného zemetrasenia poškodilo niekoľko budov a vytvorili sa aj praskliny v zemi. 

Obyvatelia okamžite vybehli do ulíc zo strachu pred ďalšími dotrasmi. Najsilnejší dotras bol približne o 20 minút neskôr a dosiahol magnitúdu 4,0. 

V oblasti sa poškodilo niekoľko budov, zrútilo sa aj niekoľko striech a hlásené sú početné poškodenia stien.

Otrasy boli citeľné aj v ďalších mestách

Dokonca aj obyvatelia štátu Guwahati vzdialeného približne 150 km hlásili, že zemetrasenie otriaslo budovami a spôsobili praskliny v stenách. Zemetrasenie bolo citeľné aj v Bengálsku. 

Zatiaľ nie sú hlásené obete ani zranenia z postihnutej oblasti.

Pozrite si zábery a video z ničivého zemetrasenia v Indii. 

Najnovšie správy