FOTO: Intenzívne búrky spôsobili škody najmä na východe

30.06.2020 o 13:45 - Trebišov - Veronika Salayová
  • Článok

Včerajšie búrky sa prehnali takmer celým Slovenskom, najintenzívnejšie však boli na strednom a východnom Slovensku, kde spôsobili viaceré škody. 

FOTO: Intenzívne búrky spôsobili škody najmä na východe
Foto: Korzár SME

Počas včerajšieho dňa sme na našom území zaznamenali množstvo búrok. Od obedňajších hodín vyčíňali na strednom Slovensku a postupovali smerom na východ, kde sa k búrkam popoludní pridružil aj silnejúci vietor. 

Búrky počas včerajšieho dňa spôsobovali škody najmä na východnom Slovensku.  Búrka v Trebišove lámala stromy v miestnom historickom parku, informuje Korzár. 

Búrky napáchali viaceré škody aj v okolí Košíc. Napríklad v obci Nižný Čaj mali košickí hasiči 12 výjazdov spojených s intenzívnymi búrkami. Väčšinou išlo i popadané stromy a konáre v okolí, ktoré nezvládli nápor vetra a dažďa.

Podľa Korzára silný nárazový vietor v Nižnom Čaji strhol aj strechu jedného z rodinných domov. Okrem toho zaevidovali aj vyliatie potoka na cestu v Buzici, zásah hasičov tu však nebol potrebný.

Včerajšie búrky vyčíňali aj pár kilometrov od Rimavskej Soboty, kde silný vietor postrhával strechy na dvoch rodinných domov v rekreačnej oblasti Kurinec a v jej okolí. Nápory vetra a dažďa taktiež nezvládli viaceré stromy v okolí tamojšieho jazera, ako informuje Rimava

Počas dnešného dňa si od búrok oddýchneme, ale nie na dlho. Ojedinele sa prehánky a búrky začnú na našom území objavovať už v stredu v oblasti stredného Slovenska.

Intenzívnejšie búrky sa očakávajú už vo štvrtok, kedy sa treba pripraviť aj na prívalové zrážky a možné povodne.

Najnovšie správy