FOTO: Na východe počas noci výdatne nasnežilo

20.02.2021 o 08:03 - Veronika Andrejková
  • Článok

Snežiť začalo už v popoludní a do rána napadli ďalšie centimetre snehu. Výdatné sneženie zasiahlo východnú časť nášho územia.

FOTO: Na východe počas noci výdatne nasnežilo
Snina, foto: Veronika Mariničová Onderčinová

Zima ešte nepovedala posledné slovo. Pred nadchádzajúcim oteplením ešte stihla poriadne zasnežiť na východe našej krajiny. 

Teplota sa včera vo väčšine miest pohybovala len slabo v mínusových hodnotách. Kombinácia s veľkou hlavne nízkou oblačnosťou urobila svoje.

Už počas popoludnia a večerných hodín napadlo vo výškach okolo 200 m n. m. aj 10 centimetrov nového snehu. V severných okresoch a vyšších nadmorských výškach aj 20 centimetrov. Do rána ešte niekoľko centimetrov pribudlo hlavne na krajnom východe a severe. 

Dnes ráno sa tak po opadnutí silnej hmly niektorí obyvatelia Slovenska zobudili znova do bieleho zasneženého rána. Kvôli sneženiu a zníženej viditeľnosti sa, našťastie, nestalo veľa nehôd a doprava ostala plynulá. 

Počas dňa by teploty mohli vystúpiť do kladných hodnôt, miestami aj do +5 °C na východe krajiny, podobne to bude aj zajtra. Z napadaného snehu sa tak nebudeme dlho tešiť.

Najnovšie správy