AKTUÁLNE: Sneženie prinieslo okolo 5 cm. Sneh zasypal cesty na východe a severe

29.11.2020 o 07:50 - Dominik Cenkner
  • Článok

Východné a severné Slovensko zasiahlo počas uplynulej noci ďalšie sneženie. To bolo oveľa výraznejšie ako počas uplynulej noci. Pod snehom sú viaceré oblasti na východe nášho územia. Pozrite si fotky.

AKTUÁLNE: Sneženie prinieslo okolo 5 cm. Sneh zasypal cesty na východe a severe

Slovensko zasiahla ďalšia výdatná snehová nádielka, ktorá dorazila ešte včera vo večerných hodinách do oblasti severného a východného Slovenska.

Už večer začal sneh pokrývať cesty, preto bolo jasné, že dnešné ráno bude na mnohých miestach biele a tak sa aj stalo.

Nočná snehová nádielka priniesla v priemere od 1 do 5 cm snehu. Najmä na krajnom východe a severovýchode napadlo snehu aj viac a snehová pokrývka prekročila výšku 5 cm.

Za nočné sneženie je zodpovedná plytká tlaková níž, ktorá sa nachádza nad Pobaltím a okolo nej prúdi do našej oblasti od severu chladnejší vzduch.

V tomto vzduchu sa vytvárali jednotlivé zrážkové polia, ktoré putovali až nad naše územie.

Lokality, v ktorých snežilo, sú takmer totožné ako v uplynulých dňoch. Zo snehu sa tak môžu tešiť napr. v Poprade, okolí Košíc, Prešova a Trebišova, ale najviac ho spadlo na severovýchode Slovenska v okresoch Humenné, Snina, Stropkov.

Nočné sneženie skomplikovalo dopravu na viacerých miestach východného Slovenska. Pod snehom sú viaceré cesty a to aj v mestách ako Prešov, či Košice. Cestári majú plné ruky práce. V týchto chvíľach vodiči nehlásia žiadne obmedzenia, na cestách však buďte opatrní.

Sneženie sa očakáva aj počas dnešného dňa. V priebehu popoludnia by však malo ustávať.

Počas týždňa bude u nás opäť prevládať inverzný charakter počasia s občasným mrholením. Na západe by sa mohli snehu dočkať vo štvrtok. Podrobnejšie informácie však prinesieme neskôr.

Najnovšie správy