FOTO: Po tornáde v Poľsku je 8 domov zničených

11.07.2020 o 14:57 - Dominik Cenkner
  • Článok

Tornádo, ktoré včera podvečer zosadlo na severe Poľska kompletne zničilo osem domov. Miestne úrady hlásia okrem toho aj niekoľko zranených, popadané stromy či odstavený železničný úsek.

FOTO: Po tornáde v Poľsku je 8 domov zničených
Tornádo na severe Poľska spôsobilo značné škody, Foto: miastokolobrzeg.pl

Včera popoludní do našej oblasti vrcholil prílev teplého vzduchu. Ten hnal teploty poriadne vysoko, napr. na Slovensku po 16. hodine namerali +35 °C.

Zároveň však strednou Európou postupoval studený front, v rámci ktorého sa tvorili intenzívne búrky, ktoré boli aj supercelárneho charakteru. Najhoršia situácia bola v Poľsku, kde sa objavilo aj tornádo.

Tornádo konkrétne zosadlo v mestečku Ustronie Morskie na pobreží Baltského mora. Najväčšie škody spôsobilo na Targowskej ulici kde kompletne zničilo osem tzv. holandských domov.

Podľa informácií sa pri tom malo zraniť približne šesť ľudí, vrátane jedného dieťaťa. Živel navyše vyvrátil aj niekoľko stromov a poškodil časť železničného úseku medzi stanicami Ustronie Morskie a Kołobrzeg.

Búrky sa dnes popoludní začali vyskytovať aj na Slovensku. Momentálne sú najaktívnejšie v Žilinskom a Banskobystrickom kraji. Detekcie bleskov doposiaľ zaznamenali vyše 1120 úderov bleskov, pričom toto číslo bude ešte narastať, keďže búrky zrejme neodznejú ani v najbližších hodinách.

Najnovšie správy