FOTO: Pozrite si, aké škody víchrica pácha v Česku

10.02.2020 o 12:32 - Česko - V.S.
  • Článok

Víchrica Sabine v Českej republike od skorých ranných hodín vyčíňa a naprieč celým územím pácha početné škody. 

FOTO: Pozrite si, aké škody víchrica pácha v Česku
Foto: HZS

Od západu smerom na východ Čiech sa dnes prehnala víchrica Sabine, ktorá spustošila krajinu a v štyroch krajoch spôsobila kalamitný stav. V Prahe sa situácia napoludnie stabilizovala.

Najsilnejší vietor zaznamenali zatiaľ českí meteorológovia v ranných hodinách na Sněžke, kde vietor dosiahol v nárazoch až 180 km/h. 

Českí hasiči mali dnes mimoriadne veľa práce, najmä s súvislosti s popadanými stromami, ktoré spôsobili rozsiahle výpadky elektrickej energie. V Čechách stále evidujú až 120-tisíc domácností bez prúdu.

Početné výjazdy hasičov boli aj kvôli uvoľneným strešným krytinám na rodinných domoch. Víchrica okrem porúch elektrickej energie spôsobila mnohé komplikácie v doprave.

V Starom Meste u Frýdku-Místku narazil osobný vlak do spadnutého stromu. Pri nehode však nebol nikto zranený. Železničná doprava funguje v niektorých krajoch obmedzene.

Okrem toho školy, zoologické záhrady, mestské parky či cintoríny ostávajú dnes zatvorené, najmä v Juhočeskom, Plzeňskom, Karlovarskom a Stredočeskom kraji. 

Vietor už začína silnieť aj na našom území, hlavne na juhozápadne Slovenska a bude postupovať postupne na východ.

Najnovšie správy