FOTO: Ruské mesto Noriľsk doslova zasypal sneh. Pozrite si najnovšie zábery

05.12.2020 o 18:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Zima o akej na Slovensku môžeme len snívať. Už počas týždňa sme vám priniesli informáciu o ruskom meste Noriľsk, v ktorom husto snežilo niekoľko dní.

FOTO: Ruské mesto Noriľsk doslova zasypal sneh. Pozrite si najnovšie zábery
Ruské mesto Noriľsk doslova zasypal sneh, Foto: Twitter.com/The Siberian Times

Masy snehu v priebehu niekoľkých dní doslova pochovali mesto zaživa. Ešte aj dnes je vrstva snehu hrubá 56 cm. Vietor však vytvoril záveje, ktoré boli miestami vysoké aj 4 metre.

Noriľsk však nie je obyčajné mesto. Je postavené hlboko v tundre na permafroste. Obyvatelia sú na zimu zvyknutí. Priemerné teploty v zime tam dosahujú až -30 °C. Hodnota rekordu je však až -60 °C.

Aj napriek tomu, že zima miestnym nerobí problémy, takéto množstvo snehu zaskočilo aj ich. Niet sa čomu čudovať. Za pár dní tam spadlo toľko snehu, ako bežne za dva mesiace.

Sociálnymi sieťami preto koluje množstvo fotografií. Môžete si ich pozrieť v priloženej fotogalérii. Tá ukazuje doslova rozprávkové mesto. Rozprávkovo však už zrejme neznie pomyslenie na odpratávanie takého množstva snehu.

Husté sneženie zasiahlo v uplynulých hodinách aj rakúske a talianske Alpy. Meteorológovia informovali, že miestami môže spadnúť až 2 m snehu.

Najnovšie správy