FOTO: Slovensko stále trápi aj sneženie. Do rána napadne ďalších 40 cm

28.12.2020 o 19:56 - Peter Minárik
  • Článok

Na našom území sa stále vyskytujú zrážky, no zatiaľ čo tie sú už prevažne kvapalné, tak v oblasti Banskobystrického kraja stále sneží a snežiť bude do rána.

FOTO: Slovensko stále trápi aj sneženie. Do rána napadne ďalších 40 cm

Počasie na našom území ovplyňuje oklúzny front spolu s tlakovou nížou, ktorá sa presúva cez naše územie. Táto situácia zabezpečuje na našom území pomerne výdatné zrážky.

Za uplynulých 24 hodín spadlo najviac zrážok na Gemeri, v oblasti Horehronia a Nízkych Tatier. Tu prevažne od 500 m n.m. výdatne sneží.

Najviac snehu k dnešnému večeru spadlo na Chopku a to až 22 cm. Tieto úhrny sú však značne skreslené, nakoľko na Chopku silno fúka a tak sneh vyfúkava do dolín.

Napriek tomu sa tu aj nasledujúcu noc očakávajú výdatné zrážky a numerické modely očakávajú, že do rána môže napadnúť ďalších 20 až 40 cm snehu.

Sneženie však nie je le výsadou hôr, ale aj nižších polôh. Slovenská správa ciest informuje, že cesty v Banskobystrickom kraji sú pod vrstvou čerstvého snehu do 3 cm.

Na ceste II/578 Banská Bystrica - Kordíky je kašovitý sneh do 5 cm a na ceste II/549 Úhornianske sedlo - Krásnohorské Podhradie je čerstvý sneh do 5 cm.

Na horských priechodoch Zbojská, Dobšiná, Štós, Šturec, Donovaly, Čertovica, Súľová, Huty, Fačkov, Grajnár, Verná, Látky-Prašivá, Chorepa a Vrchslatina je na vozovkách kašovitý až utlačený sneh hrúbky 1 - 3 cm. 

Na Slovensku by malo pršať až do ranných hodín, ale v oblasti stredného Slovenska očakávajte stále sneženie. Do rána tak ešte niektoré oblasti dostanú prídel nového snehu. Ako to vyzeralo v týchto oblastiach pred zotmením nájdete v galérii.

Najnovšie správy