FOTO: Slovensko zasypal sneh. Viaceré cesty sú pod snehom

14.01.2021 o 10:09 - Veronika Salayová
  • Článok

Väčšinu územia na Slovensku zasypal sneh a do bieleho rána sa zobudili mnohí najmä na západnom, strednom a severnom Slovensku. Snehu sa dočkali aj na Podunajskej nížine.

FOTO: Slovensko zasypal sneh. Viaceré cesty sú pod snehom
Ružomberok. Foto: Š. Budvesel

Výrazný studený front prechádzajúci cez strednú Európy priniesol na Slovensko sneženie do viacerých slovenských regiónov.

Za uplynulých 24 hodín spadlo najviac snehu v Žilinskom a v Trenčianskom kraji. Na Kysuciach napadlo 10 cm a v oblasti Makova až 20 cm čerstvého snehu.

Desiatky centimetrov napadli aj na Orave, kde nasnežilo od 10 do 20 cm. Vo zvyšných častiach Žilinského kraja pribudlo od 5 do 12 cm snehu a od 5 do 10 cm napadlo aj v Trenčianskom kraji.

Mnohé cesty pokrýva vrstva utlačeného, kašovitého alebo čerstvého snehu, najviac do výšky 5 cm, hlavne na severozápade.

Silné sneženie od rána pretrváva na Považí a Kysuciach a v oblasti Martina. V týchto lokalitách je aj obmedzená dohľadnosť na približne 100 m. Silný vietor komplikuje dopravu v okolí Hronského Beňadiku a Bytče. 

Polícia SR aktuálne upozorňuje vodičov, že kvôli hustému sneženiu, odstaveným kamiónom v smere od Kremnice a kamiónu mimo cesty v smere od Turčianskych Teplíc je momentálne horský priechod na Kremnické Baniach veľmi ťažko prejazdný. Ak môžete, radšej sa tomuto úseku vyhnite.

Cestári upozorňujú, že naďalej pretrváva hrozba tvorby námrazy a poľadovice na cestách pri nízkych teplotách. Horské priechody Makov a Donovaly sú pre husté sneženie uzavreté pre dopravu nad 10 m.

Pozrite si fotogalériu, kde koľko nasnežilo do dnešného rána. 

Najnovšie správy