FOTO: Sneh paralyzuje Chorvátsko. Diaľnice sú pod snehom

10.01.2021 o 20:44 - Peter Minárik
  • Článok

Chorvátsko a Balkán sužuje vlna sneženia, ktorá priniesla počas dnešného dňa niekoľko centimetrov snehu. Okrem sneženia komplikuje život aj mimoriadne silný vietor.

FOTO: Sneh paralyzuje Chorvátsko. Diaľnice sú pod snehom

Balkán ovplyvňuje rozsiahla tlaková níž, ktorá do týchto oblastí prináša pomerne výrazné zrážky.

Sneženie sa v týchto chvíľach vyskytuje na juhu Maďarska, v Rumunsku, v Srbsku, či v Bosne a Hercegovine. Veľké problémy so snehom hlásia aj z Chorvátska.

Sneženie sužuje predovšetkým Slavóniu, čiže severnú polovicu Chorvátska a čiastočne aj istriu. Intenzívne sneženie očakávajú v Chorvátsku až do rána a už teraz hlásia problémy.

V niektorých oblastiach napadlo len niekoľko centimetrov, ale v centrálnej časti aj niekoľko desiatok centimetrov. V oblasti Gorski kotar, napadlo už viac ako jeden meter snehu.

Z dôvodu hustého sneženia je paralyzovaná diaľková doprava. Ťažko prejazdné až v niektorých úsekoch neprejazdné sú diaľnice A6 a A1 medzi Rijekou a Záhrebom.

Problémy hlásia aj na hlavnej diaľnici smerom k Jadranu. Diaľnica A1 je južne od križovatky Bosiljevo len ťažko prejazdná. V oblasti tunela Sveti Rok je zasa vylúčená kamiónová doprava a to pre silný vietor. Pobrežie Chorvátska totiž nesužuje ani tak sneženie ako silný vietor.

Vo večerných hodinách prijali záchranári telefonát od stratených turistov v oblasti Matić Poljana. Oblasť zasypal sneh a záchranári z tejto oblasti evakuujú troch ľudí.

Najnovšie správy