FOTO: Sneženie a ľad komplikujú situáciu na západe

03.12.2020 o 10:10 - Veronika Salayová
  • Článok

Nad naše územie dorazil teplý front. Vďaka nemu na západnom Slovensku od ranných hodín sneží alebo padá dážď so snehom a dopravu komplikuje aj poľadovica na cestách. 

FOTO: Sneženie a ľad komplikujú situáciu na západe

Od raňajších hodín postúpili na naše územie od juhu zrážky, ktoré boli na juhozápadnom a západnom Slovensku miestami snehové, miestami kvapalné. 

Pri nízkych ranných teplotách však dážď so snehom namŕza, čo komplikuje situáciu hlavne vodičom na cestách, ale aj mnohým ľuďom idúcich po zamrznutých chodníkoch.

S mrznúcim mrholením a poľadovicou treba počítať na celom území západného Slovenska. Pozor si treba dať aj v Bratislave, kde sa nájdu vodiči, ktorí ešte nemajú prezuté zimné pneumatiky.

Vo vyššie položených častiach hlavného mesta, ako sú Kramáre, Koliba, Lamač, Krasňany a Rača, sa tvorí poľadovica. Sneží napríklad v Dlhých Dieloch, Podunajských Biskupiciach či v Petržalke. 

Silná poľadovica sa od rána podľa hlásení vodičov tvorí v Senici, v okolí Komárna a Dunajskej Stredy. Sneží taktiež na Záhorí a zrážky sa nasúvajú smerom na severozápad, kde taktiež treba počítať so snežením a mrznúcimi zrážkami.

Najhoršia situácia je tak aktuálne v okolí hlavného mesta a na Záhorí, kde sa na vozovkách nachádza čerstvý sneh.

Zrážky budú v priebehu predobedia postupovať na stredné Slovensko a poobede dorazia aj do podtatranských oblastí a okolia Spiša. Na severozápade počítajte s výrazným mrznúcim dažďom. Aktuálnu polohu zrážok nájdete na našom iRadare

Fotky zasnežených oblastí na západnom Slovensku nájdete v našej galérii. 

Najnovšie správy