FOTO: Sneženie neustupuje. Spôsobuje problémy na cestách

06.04.2021 o 09:04 - Dominik Cenkner
  • Článok

Sever a východ Slovenska sa dnes zobudili do bieleho rána. Sneženie však neustáva ani v týchto chvíľach, čo spôsobuje problémy na cestách.

FOTO: Sneženie neustupuje. Spôsobuje problémy na cestách
Ilustračné foto, zdroj: cortlandstandard.net

Za návrat zimy do našej oblasti môže arktický vzduch, ktorý spolu so studeným frontom postupuje cez Európu. Slovensko tak nie výnimkou.

Snežiť na našom území začalo už počas nočných hodín. Do bieleho rána sa tak zobudila väčšina obyvateľov na severe a východe krajiny.

Z dostupných fotografií a údajov vyplýva, že do týchto chvíľ spadlo okolo 5 cm čerstvého snehu. V niektorých oblastiach dokonca aj viac.

Takéto počasie opäť raz nepraje vodičom na cestách. Policajti z rána zasahovali pri viacerých dopravných nehodách.

Situácia na cestách

Hneď v ranných hodinách došlo k dopravnej nehode, pri ktorej sa do poľa za obcou Lada prevrátil kamión. Okamžite sa začali tvoriť kolóny, ktoré by sa v týchto chvíľach mali postupne uvoľňovať.

Na neupravené cesty si vodiči sťažujú medzi Bohdanovcami a Zemplínskou Teplicou. Ide o cestu v okrese Košice-okolie.

Problémy má aj kamiónová doprava. Na Dopšinskom kopci, ktorý včera polícia uzavrela kvôli požiaru, sa skrížil kamión. Úsek je momentálne neprejazdný.

Zimné počasie sa na Slovensku niekoľko dní zdrží. Očakávať preto treba nočné mrazy a občasné sneženie aj v ďalších dňoch.

Najnovšie správy