FOTO: Sneženie pokrýva cesty. Cestári vyrážajú do boja

28.11.2020 o 21:58 - Peter Minárik
  • Článok

Ďalšia vlna sneženia dorazila na naše územie. Snehová pokrývka pokrýva cesty predovšetkým v oblasti východného Slovenska.

FOTO: Sneženie pokrýva cesty. Cestári vyrážajú do boja

Ako sa očakávalo, tak v studenom vzduchu cez našu oblasť postupuje ďalšia vlna sneženia. Aktuálne sa sneženie vyskytuje predovšetkým na východe Slovenska.

Sneženie sa vyskytuje takmer v celom Prešovskom a v Košickom kraji. Najintenzívnejšie sneženie je v oblasti krajného východu, kde napadlo už do 3 cm.

Snehové zrážky sa objavujú aj v Žilinskom kraji. Sneženie spôsobuje problémy najmä na Orave. Medzi Oravou a Kysucami je na ceste II/520 vrstva kašovitého snehu do 1 cm. Väčšie problémy sú však na cestách východného Slovenska.

Tam sneženie začína komplikovať cesty, najmä vo vyššie položených oblastiach a v teréne sú už desiatky áut zimnej údržby.

Podľa správy Slovenskej správy ciest sneženie pokrýva cesty predovšetkým 2. a 3. triedy. Povrch ciest 1. triedy je prevažne mokrý, ale keďže teploty klesajú pod bod mrazu, tak sú nevyhnutné zimné pneumatiky.

Sneženie zatiaľ do oblasti východného Slovenska priniesli od poprašku až do 3 cm a očakáva sa, že v priebehu nasledujúcej noci pripadnú ďalšie centimetre.

Výraznejšie by malo snežiť predovšetkým na severe a východe Slovenska po polnoci a ustávať by malo sneženie až okolo nedeľňajšieho poludnia.

Definitívne ustanú snehové zrážky počas nedeľňajšieho večera. Snehu sa zatiaľ oblasti mimo Žilinského, Prešovského a Košického kraja nedočkajú.

Najnovšie správy