FOTO: Sneženie prišlo na Slovensko. Prvý sneh napadol aj v mestách

28.11.2020 o 10:21 - Veronika Andrejková
  • Článok

Dnešné ráno je na viacerých miestach severného a východného Slovenska biele. Môže za to studený front, ktorý počas uplynulej noci priniesol prvý sneh aj do nižších polôh nášho územia. Sneženie pritom bude pokračovať aj počas nasledujúcich hodín.

FOTO: Sneženie prišlo na Slovensko. Prvý sneh napadol aj v mestách
Šambron, foto: Jozef Starinsky

Severné a východné regióny nášho územia sa zobúdzajú do bieleho a niekde ešte aj do zasneženého rána. Počas uplynulej noci napadlo na našom území od poprašku do niekoľkých centimetrov.

Za príchod prvej snehovej pokrývky do miest a obcí môže studený front, ktorý sa v noci nasunul nad naše územie a priniesol zrážky. Keďže však zrážky vypadávali už v chladnejšom vzduchu, tak boli prevažne vo forme snehu.

Hranica sneženia vďaka chladnejšiemu vzduchu klesla aj do obývaných oblastí a ide tak o prvú snehovú nádielku.

Prvý sneh napadol napríklad aj v mestách ako Poprad, Prešov, Humenné, či Košice. Pod snehom je však prakticky takmer celé východné Slovensko.

Sneženia sa dočkali aj na severe, ale tu sa sneženie ukázalo predovšetkým vo východnej polovici Žilinského kraja, kde napadol poprašok. 

Na východe a v niektorých oblastiach severného Slovenska síce napadol počas uplynulej noci prvý sneh, ale rozhodne nie posledný.

Počas soboty sa budú vyskytovať prevažne len slabšie snehové prehánky, ktoré veľa snehu neprinesú a aktuálny poprašok sa bude topiť. To sa však opäť zmení s príchodom noci.

Očakáva sa totiž, že nad naše územie príde počas nasledujúcej noci od severu ďalšia snehová nádielka, ktorá prinesie sneženie do viacerých oblastí severného a východného Slovenska.

Situácia by tak mala byť podobná, aká bola počas uplynulej noci a oblasti, ktoré zasiahne sneženie budú prakticky totožné.

Blížiaca sa ďalšia snehová nočná nádielka prinesie do týchto regiónov opäť od 1 do 3 cm snehu. V niektorých oblastiach na krajnom severe môže spadnúť ojedinele viac. Sneženie by malo ustávať až počas zajtrajšieho dňa. Príchod prvého snehu do regiónov východného a severného Slovenska si pozrite v našej galérii.

Najnovšie správy