FOTO: Takto sa na Slovensku rozsnežilo. Čoskoro už príde zmena

17.02.2021 o 10:16 - Veronika Salayová
  • Článok

Nad naše územie sa skoro ráno nasunulo zrážkové pole z Česka. Kým ranných hodinách sužoval najmä západ mrznúci dážď, predobedom sa zrážky rozšírili viac na západ, kde prinášajú husté sneženie. 

FOTO: Takto sa na Slovensku rozsnežilo. Čoskoro už príde zmena
Kremnica. Foto: V. Salayová/iMeteo

Zrážky sa z Česka od rána rozširujú nad naše územie a budú ovplyvňovať počasie po väčšinu dňa.

Na západnom a čiastočne aj na strednom Slovensku aktuálne husto sneží v mnohých lokalitách a sneženie sa popoludní rozšíri aj na východné Slovensko.

Mrznúci dážď potrápil naše územie najmä v predpoludňajších hodinách. Cesty pokryla silná poľadovica, ktorá komplikovala situáciu najmä v našom hlavnom meste. 

Situácia sa pomaly upokojuje, pretože na poludnie začnú teploty stúpať a popoludní môžu teploty na západe stúpať až na hodnotu okolo +10 °C.

Na strednom a východnom Slovensku však takto „vysoko“ teploty nevystúpia – budú sa pohybovať pod bodom mrazu. Zrážky teda budú snehové a niekde môžu byť aj výdatnejšie.

Aktuálne napríklad veľmi husto sneží v okolí Kremnice, ale aj v Piešťanoch, Handlovej, Trenčíne, kde mrznúci dážď vystriedalo sneženie, ale husto sneží aj na severe v Turzovke. 

Z dôvodu hustého sneženia polícia upozorňuje, že horské priechody Šturec a Donovaly sú pre nákladné autá nad 10 metrov uzavreté.

Očakáva sa, že do večerných hodín napadne na našom území od 1 do 5 cm snehu, no na severe a východe môže byť snehová pokrývka ešte o niečo vyššia.

Sneženie však už zajtra pominie a vystrieda ho počasie s vyššími plusovými teplotami. Čaká nás totiž nástup veľmi teplého počasia.

Už zajtra sa bude teplý vzduch nachádzať nad väčšinou západnej polovice Slovenska a v závere pracovného týždňa by sa malo otepliť už aj na strednom a východnom Slovensku. 

 

 

Najnovšie správy