FOTO: Takto vyzerá dnešné ráno. Autá na strechách a hasiči v teréne

08.02.2021 o 08:51 - Veronika Salayová

Dnes sme sa zobudili do rušného rána. Obyvatelia severného a východného Slovenska to v týchto chvíľach nemajú ľahké kvôli veľmi silnej poľadovici a mrznúcemu dažďu.

FOTO: Takto vyzerá dnešné ráno. Autá na strechách a hasiči v teréne
Foto: V. Kocan/ Dopravný servis KE a KS

Výdatné zrážky, ktoré sa počas noci prehnali naším územím a stále sa vyskytujú na severe a strednom Slovensku, v dôsledku nízkych teplôt namŕzali a spôsobili tak nemalé problémy hlavne vodičom na cestách. 

Na niektorých miestach sa vytvorilo súvislé „klzisko“ a cesty tak ostali úplne pod ľadom.

Situácia je aktuálne na cestách nebezpečná, a to najmä na severe a severovýchode Slovenska, kde je veľmi silná poľadovica. 

Najhoršia situácia je v Prešovskom kraji, kde majú hasiči od skorého rána plné ruky práce. Zasahujú najmä pri popadaných stromoch a dopravných nehodách v súvislosti so silnou poľadovicou.

Prešovskí hasiči evidujú aj množstvo kolíznych situácií. Na rýchlostnej ceste R4 Košice - Kechnec v smere do Košíc došlo k šmyku auta a následnej kolízii s kamiónom, pričom auto skončilo na streche. Vodičovi sa, našťastie, nič vážne nestalo. 

Hasiči a polícia žiadajú vodičov o maximálnu opatrnosť, obozretnosť a prispôsobenie rýchlosti pri jazde motorovými vozidlami, rovnako tak aj o obozretnosť na chodníkoch, kde sa taktiež nachádza súvislá vrstva ľadu. 

Pozrite si fotografie z noci a dnešného rána, ako to vyzerá na našich cestách a v uliciach.

Polohu zrážok môžete sledovať prostredníctvom nášho iRadaru.