FOTO: V Londýne „pochoduje“ stovka slonov. Poukazujú na spolužitie s človekom

10.06.2021 o 18:01 - Dominik Cenkner
  • Článok

Na vybraných miestach hlavného mesta Spojeného kráľovstva sa objavili drevené slony v životnej veľkosti. Ide o výstavu, ktorá má zaujímavý cieľ

FOTO: V Londýne „pochoduje“ stovka slonov. Poukazujú na spolužitie s človekom
Zaujímavá výstava v Londýne, zdroj: HanxYan

Na niektorých miestach hlavného mesta Spojeného kráľovstva - Londýna, sa už pred pár týždňami objavili „pochodujúce“skupinky drevených slonov v životnej veľkosti. Výstava je súčasťou charitatívnej akcie.

Tá má poukazovať na ochranu slonov vo voľnej prírode, ale taktiež na spolužitie človeka vedľa týchto zvierat. Iniciatíva dostala názov CoExistence.

Prišla s ňou organizácia Elephant Family, ktorá sa od roku 2002 touto činnosťou intenzívne zaoberá. Za takmer 20 rokov existencie majú za sebou vyše 170 úspešných projektov.

Keďže je organizácia dlhodobo podporovaná kráľovskou rodinou, pár slonov sa objavilo aj priamo pred Buckinghamským palácom. Slony by sa však postupom času mali vydať na celosvetovú túru.

Slony v uliciach Londýna, zdroj: HanxYan
Slony v uliciach Londýna, zdroj: HanxYan

Slony boli ručne robené

Na výrobe drevených slonov v životnej veľkosti pracovali komunity ľudí v juhoindickom štáte Tamilnád. Práve tieto komunity totiž žijú v tesnej blízkosti týchto veľkých cicavcov.

Výstav, ktoré v mestách poukazujú na zvieratá či životné prostredie, je po svete stále viac. Len nedávno, v polovici mája, sme vás o jednej z nich taktiež informovali.

V newyorskom parku Madison Square architektka a umelkyňa Mayy Lin vystavila vyše desiatku mŕtvych stromov. Všetko pre to, aby poukázala na konkrétny fenomén zmeny podnebia - úbytok lesov.

„Príroda je odolná. Ak jej dáme šancu, obnoví sa,“ povedala vtedy na margo svojej výstavy Lin.

Najnovšie správy