FOTO: V Spojenom kráľovstve ešte stále bojujú s povodňami po búrke Christoph

26.01.2021 o 11:30 - Dominik Cenkner
  • Článok

O škodách, ktoré napáchala búrka Christoph v Spojenom kráľovstve, sme vás informovali už pred pár dňami. Žiaľ, situácia sa v mnohých oblastiach nezlepšila ani dnes.

FOTO: V Spojenom kráľovstve ešte stále bojujú s povodňami po búrke Christoph
Búrka Christoph spôsobila obrovské škody, Foto: Molly Darlington

Búrka Christoph sa prehnala cez severozápad anglického ostrova ešte 21. januára. Pre mnohých obyvateľov je však aktuálna ešte aj dnes.

Voda, ktorá sa dostala do miest a obcí na viacerých miestach stojí ešte aj dnes. Množstvo ľudí sa tak stále nemôže vrátiť do svojich domácností.

Konkrétne ide o viac než tisíc domácností, ktoré sú stále zaplavené. Týka sa to najmä tých v oblasti Manchesteru, časti Walesu a v okolí grófstva Merseyside.

Búrka, bola sprevádzaná výdatnejšími zrážkami. Tie spôsobili bleskové povodne, pred ktorými sa miestni obyvatelia nevedeli brániť.

Miestne médiá informovali o viacerých prípadoch, kedy záchranári pomohli rodinám dostať sa do bezpečia. Zachránená bola aj rodina so šesťročným dieťaťom, ktorá ostala uväznená vo svojom dome neďaleko Rossettu vo Wrexhame. 

Asi 80 ľudí bolo počas povodní evakuovaných aj z domovov v Skewene. Úrady našťastie nehlásia žiadne obete na životoch. Waleská vláda sľúbila poskytnúť finančnú pomoc osobám postihnutým rozsiahlymi povodňami. Celkovo by malo ísť o sumu od 500 do 1000 libier na domácnosť. 

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť škody, ktoré búrka Christoph spôsobila a ktoré sú aktuálne ešte aj dnes.

Najnovšie správy