FOTO: Západ zasypáva sneh. Pozrite si koľko nasnežilo

19.01.2020 o 19:58 - P.M.
Článok

V mnohých oblastiach západného Slovenska si dnes užívajú čerstvú snehovú nádielku. Tá prišla do mnohých oblastí, no naše najväčšie mestá na západe snehová nádielka minula.

FOTO: Západ zasypáva sneh. Pozrite si koľko nasnežilo

Nad západným Slovenskom sa naďalej nachádza studený front, ktorý tu prináša zrážky. Tento studený front nepustí ďalej smerom na východ rozsiahla oblasť vysokého tlaku vzduchu, ktorá sa rozkladá nad východnou Európou a studený front sa tak nad západným Slovenskom rozpadá.

Od včerajšieho podvečera v oblasti západného Slovenska sneží a prší. Dážď sa vyskytuje najmä na závetrí Malých Karpát v oblasti Bratislavy, či Trnavy. V takmer celej západnej časti Podunajskej nížiny sa aj teraz teplota pohybuje nad bodom mrazu a prší, zatiaľ čo vo východnej časti Podunajskej nížiny mrzne a sneží. Podunajská nížina je tak rozdelená na dve polovice, pričom v tej východnej časti sneží.

V oblasti Bratislavy a Trnavy pršalo a bolo nad nulou. Východne od Nitry mrzne a sneží, zdroj: SHMÚ
V oblasti Bratislavy a Trnavy pršalo a bolo nad nulou. Východne od Nitry mrzne a sneží, zdroj: SHMÚ

Nad nulou sa teploty pohybujú aj na Považí a tu taktiež prší. V oblasti Záhoria sa však teploty pohybujú okolo nuly a tu pomerne výrazne sneží.

Sneženie dnes prinieslo do oblasti západného Slovenska niekoľko centimetrov nového snehu. Najviac snehu napadlo na severnej, náveternej strane Malých Karpát.

V oblasti Perneku, Sološnice, Brezovej pod Bradlom, či Myjavy sa výška nového snehu v niektorých častiach dostála cez 10 cm.

Ako to dnes vyzeralo na západe a v ktorých oblastiach napadol sneh si môžete pozrieť v galérii.

Najnovšie správy