FOTO: Zo snehu sa včera tešili aj v susedných krajinách. Pozrite si zasnežené fotografie

04.12.2020 o 11:30 - Dominik Cenkner
  • Článok

Nielen na Slovensku, najmä tom západnom sme sa včera zobudili do bieleho rána. Snežilo totiž aj v susedných krajinách. Sneh spôsobil menšie či väčšie komplikácie aj na cestách.

FOTO: Zo snehu sa včera tešili aj v susedných krajinách. Pozrite si zasnežené fotografie
Sneh včera zavítal aj do Rakúska a Česka, Foto: heute.at

V susednom Česku napadalo počas včerajšieho dňa v priemere od 1 do 5 cm snehu. V horských oblastiach však bola snehová prikrývka hrubšia. Napr. vrch Šerák na severovýchode hlásil večer 14 cm snehu.

Sneženie ako inak prinieslo komplikácie aj na cesty. Len v Juhomoravskom kraji policajti ráno od 6. do 8. hodiny museli riešiť cez 20 dopravných nehôd.

Keďže snežilo v takmer celej Českej republike, rovnaká situácia panovala aj v ďalších krajoch. Záchranné zložky tak museli riešiť viac než stovku prípadov.

Sneženie zavítalo aj do susedného Rakúska. Nepočítajúc Alpy, najviac snehu napadalo na juhovýchode krajiny. Vrstva snehovej pokrývky sa pohybovala okolo 5 cm, ale miestami bola aj hrubšia.

V rakúskych Alpách môže počas víkendu spadnúť aj 200 cm snehu. Na Slovensku ani v susedných krajinách sa však výraznejšie sneženie neočakáva. Vychutnajte si preto aspoň zábery zasnežených oblastí zo včerajšieho dňa priložené v našej fotogalérii. 

Najnovšie správy