FOTOGALÉRIA: Do Álp prišla ďalšia výdatná snehová nádielka

Článok
Alpy sa dočkali ďalšej vlny sneženia, ktoré však narozdiel od toho posledného nespôsobilo výraznejšie komplikácie.
Oklúzny front dnes do Álp opäť priniesol slušnú snehovú nádielku. V oblasti začalo husto snežiť už v priebehu sobotňajšieho večera. V Alpách od výšky 1000 metrov napadlo až okolo 70 až 100 cm snehu.

Sneh narobil komplikácie predovšetkým ráno. Oblasť okolo Cortina d'Ampezzo policajti v priebehu rána čiastočne uzavreli a do oblasti púšťali len osobné autá, ktoré mali snehové reťaze. V oblasti mestečka Comelico boli ráno obyvatelia bez dodávok elektrickej energie, ale pracovníkom Enelu sa už podarilo obnoviť dodávky do tejto obce.

Aktuálne už sneženie v Alpách ustáva a počasie sa dokonca výrazne zlepšuje. V talianskych Alpách dokonca už svieti slnko. Do oblasti sa totiž nasúva tlaková výš. V najbližších dňoch treba v Alpách počítať s vysokým lavínovým nebezpečenstvom. Po poslednom výdatnom snežení, ktoré zasiahlo Alpy na Štefana a prinieslo aj vyše 250 cm snehu: http://www.imeteo.sk/clanok/FOTO--Rano-sa-Alpy-zobudili-do-250-cm-noveho-snehu leží v niektorých oblastiach až cez 3 metre snehu a hrozí tak samovoľný zosun lavín. Lyžiari sa preto musia mať na pozore.