FOTOGALÉRIA z Chorvátska: Takto to vyzerá po ničivých zemetraseniach

30.12.2020 o 11:11 - Veronika Salayová
  • Článok

Otrasy v Chorvátsku neutíchajú práve naopak. Dnes zasiahli Chorvátsko už tri pomerne silné zemetrasenia, pričom podľa seizmológov bude menších otrasov ešte v oblasti pribúdať. 

FOTOGALÉRIA z Chorvátska: Takto to vyzerá po ničivých zemetraseniach
Foto: index.hr

Chorvátsko prežíva mimoriadne ťažké časy, ktoré im nikto nezávidí. Po včerajšom mimoriadne silnom zemetrasení s magnitúdou 6,2 Chorvátskom stále otriasa séria menších zemetrasení.

Dnes ráno seizmografy zaznamenali dve silnejšie zemetrasenia 12 km od Sisaku s magnitúdami 4,7 a 4,8. Predobedom o 9.21 hod. zasiahlo túto oblasť ďalšie o niečo miernejšie zemetrasenie s magnitúdou 4,0.

Podľa EMSC od 6. hodiny ráno zasiahlo Chorvátsko už spolu 19 nových dotrasov. Škody sú v postihnutej oblasti veľmi veľké. Veľa domov je popraskaných, strechy a komíny sú zrejme najviac poškodené.

V dôsledku zemetrasenia sa podľa najnovších informácií dokonca odtrhla časť hory, ktorá sa zrútila na cestu a odrezala dedinu Pecka od sveta.

Zrútená hora po dnešnom zemetrasení. Foto: jutarnji.hr
Zrútená hora po dnešnom zemetrasení. Foto: jutarnji.hr

V centrálnej oblasti Chorvátska okolo miest Sisak a Petrinja panuje veľmi zlá a napätá situácia. Miestne orgány neodporúčajú ľuďom návštevu miest, pretože stále hrozí bezprostredné nebezpečenstvo

Prezident republiky Zoran Milanović dnes o 11.00 hod. navštívi oblasti postihnuté zemetrasením v Sisacko-moslavinskej župe. Chorvátsku už prisľúbili niektoré krajiny aj finančnú pomoc.

Pozrite si veľkú FOTOGALÉRIU, aké obrovské škody napáchala séria ničivých zemetrasení v Chorvátsku. 

Najnovšie správy