Front dnes prinesie ochladenie. To nepotrvá dlho

14.08.2018 o 09:24 - Ľ.F.
Článok

Cez naše územie dnes postúpi studený front, ktorý prinesie na mnohé miesta búrky, miestami aj intenzívne.

Front dnes prinesie ochladenie. To nepotrvá dlho

Počas dnešného dňa začne od západu postupovať nad naše územie studený front. Ten by mal doraziť na hranice Česka a Slovenska okolo poludnia. Na jeho čele sa spočiatku budú tvoriť početné búrky, no postupne sa za ním začne ochladzovať.

Dopoludnia očakávame jasnú až polojasnú oblohu. Na poludnie sa v oblasti stredného Slovenska začne tvoriť konvektívna oblačnosť, z ktorej neskôr môžu vzniknúť búrky. Postupne sa od západu zamračí a na strednom Slovensku vzniknú búrky. Na východe očakávame dopoludnia polooblačnú oblohu, neskôr popoludní sa však očakávajú búrky aj tu. 

Aké budú teploty ?

Teploty budú dnes najvyššie na východe Podunajskej nížiny, na juhu stredného Slovenska a na východe Slovenska. Tu dosiahnu maximá +30 až +35 °C. Na krajnom západe, na severozápade a na severe Slovenska dnes teploty dosiahnu maximum +25 až +30 °C, pričom už popoludní sa začne ochladzovať. 

Teploty zostanú relatívne nižšie aj počas najbližších dní. V stredu a vo štvrtok dosiahnu +25 až +30 °C, na severe bude chladnejšie, len okolo +23 °C. Chladnejšie budú aj noci, kedy teploty klesnú na +13 až +20 °C, v údoliach na severe môže byť aj menej.