Front k nám už zajtra prinesie silnejšie búrky

20.06.2018 o 20:12 - P.M.
Článok

Máme za sebou tropický deň, ktorý priniesol teploty až cez +30 °C. Tropický bude aj zajtrajší deň, no potom dorazia zrážky a spolu s nimi aj výraznejšie ochladenie.

Front k nám už zajtra prinesie silnejšie búrky

Štvrtok, podobne ako dnešný deň prinesie na naše územie prevažne jasné až polooblačné počasie. Do našej oblasti bude vrcholiť prílev veľmi teplého vzduchu od juhu po zadnej strane tlakovej výše, ktorej stred sa bude nachádzať nad Ukrajinou.

Prílev teplého vzduchu vyvrcholí pred blížiacim sa studeným frontom, ktorý zajtra večer začne ovplyvňovať počasie na našom území.

Prvé búrky sa však môžu vytvárať už počas zajtrajšieho popoludnia. Budú sa však vyskytovať najmä v oblasti hôr. Výraznejšie by mali doraziť po 20:00 od severozápadu.

Budú súčasťou rozsiahleho studeného frontu. Búrky budú mať veľmi dobré podmienky pre vývoj. Vzduch nad našim územím bude prehriaty a labilný a front prinesie dobrú dynamiku.

Búrky by sa tak mali začať formovať na Morave a vytvoria búrkovú líniu. Tento pás búrok by mal postúpiť nad naše územie a na jeho čele by malo dochádzať k silným poryvom vetra.