Hasiči na Slovensku bojovali s počasím: V teréne ich bolo vyše 100

21.06.2020 o 18:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Daždivé počasie, ktoré na Slovensku úradovalo najmä v piatok a v sobotu, pričom spôsobilo množstvo škôd najmä na Hornom Zemplíne, zamestnalo aj hasičov. Tí mali plné ruky práce s odčerpávaním vody, popadanými stromami či zničenými autami.

Hasiči na Slovensku bojovali s počasím: V teréne ich bolo vyše 100
Hasiči bojovali s počasím, Foto: HaZZ

S nepriaznivým počasím, ktoré bolo na našom území sprevádzané intenzívnymi zrážkami, bojovali aj hasiči. Najhoršia situácia bola v obciach na krajnom východe Slovenska, konkrétne v Pichniach a Zubnom.

Voda tam napáchala značné škody, zničila časť cesty, chodníky, ploty, dokonca jej nerobilo problém odniesť ani zaparkované autá. V Zubnom zničila most, pre ktorý sa zrejme pracovníci troch firiem nedostanú zajtra do práce.

Profesionálni i dobrovoľní hasiči pracovali s ťažkou technikou a v prípade, že by do obcí dorazila aj tretia vlna záplav, boli pripravení použiť protipovodňové bariéry. Našťastie dnes sa situácia v tejto oblasti upokojila.

„Voda trochu opadla, takže situácia je stabilizovaná,“ povedal počas dnešného dňa prednosta Okresného úradu v Snine, Michal Vohár. V postihnutej oblasti už pomáha aj armáda.

AKTUALIZÁCIA (18:27): Búrky sprevádzané intenzívnymi zrážkami, ktoré sa prehnali severovýchodom Slovenska v týchto chvíľach opäť zatopili obec Pichne. Podrobnosti pripravujeme.

Prácu mali aj hasiči v Bratislave a blízkom okolí, kde došlo k vytopeniu niekoľkých lokalít. Spolu tam mali 18 výjazdov.

Podľa informácií z Prezídia Hasičského a záchranného zboru vyplýva, že vo všetkých spomínaných krajoch zasahovalo 110 profesionálnych a dobrovoľných hasičov so 40 kusmi techniky.

Najnovšie správy