Hasiči na Slovensku stále zasahujú. Búrky zaplavili niekoľko obcí

14.06.2020 o 23:00 - Peter Minárik
  • Článok

Hasiči, predovšetkým na západe Slovenska majú stále veľa práce po silných búrkach, ktoré dnes priniesli prívalové zrážky a lokálne zatopenia.

Hasiči na Slovensku stále zasahujú. Búrky zaplavili niekoľko obcí
foto: HaZZ

Dnešné búrky priniesli na naše územie intenzívne zrážky. Zrážky vďaka stacionárnemu priebehu dnešných búrok boli v niektorých oblastiach nášho územia veľmi intenzívne a spôsobili lokálne zatopenia.

Najviac zrážok počas dnešných búrok spadlo v okolí Dunaja. Gabčíkovo zaznamenalo až 99 mm zrážok, no amatérske stanici evidujú ešte výrazne viac. V Bake spadlo 114 mm a v Jarovciach až 116 mm zrážok.

Počasie dnes zamestnalo aj hasičov, ktorí mali množstvo výjazdov. 

Prezídium Hasičského a záchranného zboru informovalo, že dnešné daždivé počasie prinieslo slovenským hasičom nárast výjazdov k technickým udalostiam, ktoré v 99% prípadoch predstavovali odčerpávanie vody. Najviac výjazdov v tejto súvislosti vykonali hasiči v Trnavskom kraji, ktorí od 16.00 hod. zasahovali viac ako 50-krát. Najčastejšie odčerpávali vodu v Dunajskej Strede, Gabčíkove a Šamoríne.
 
Hasiči v Nitrianskom kraji zasahovali 25-krát, v Bratislavskom kraji 22-krát (z toho až 17-krát v Jarovciach), v Banskobystrickom kraji 15-krát, v ostatných krajoch do 5-krát.
Najnovšie správy