Hasičom sa podarilo zo zatopených vozidiel zachrániť tri osoby

18.05.2021 o 10:37 - Dominik Cenkner
  • Článok

Výdatné zrážky neutíchajú ani počas dnešného dňa. Kým včera sme vás informovali o smutnej skutočnosti - prvej obeti tohtoročných povodní, tentoraz priši hasiči s radostnejšou správou.

Hasičom sa podarilo zo zatopených vozidiel zachrániť tri osoby
Uviaznuté vozidlo na zaplavenej ceste, zdroj: facebook.com/@prezidiumhazz

Zrážky sa v týchto chvíľach presúvajú ďalej smerom na východ. Stále však prší aj na strednom Slovensku, kde množstvo vody naďalej spôsobuje viacero problémov.

Plné ruky práce majú aj hasiči. Tí dopoludnia zasahovali aj v obciach Hronská Breznica a Ostrá Lúka vo zvolenskom okrese, kde na zaplavených cestách uviazli motorové vozidlá s osobami.

Ako informujú hasiči na sociálnej sieti, „osoby sa z vozidiel z dôvodu silného prúdu a vysokej hladiny vody nedokázali svojpomocne dostať von.“ Konkrétne v Hronskej Breznici sa nachádzala jedna uviaznutá osoba, v Ostrej Lúke dve.

Hasiči ich vyslobodili pomocou člnov. Následne ich presunuli do bezpečia. Momentálne pracujú na vytiahnutí automobilov z vodných tokov.

Zrážky by mali na Slovensku ustáť aspoň na čas vo večerných hodinách. Dovtedy ich polohu môžete sledovať aj prostredníctvom nášho iRadaru.

Najnovšie správy