Horúčavy sa budú stupňovať. Pridajú sa však aj búrky

Článok
Tohtoročný júl bude v našej oblasti patriť k jedným z najteplejších v histórii. Extrémne horúčavy sa v najbližších dňoch opäť vrátia.

Počasie na našom území je pod vplyvom výbežku vyššieho tlaku. Ten k nám prináša pomerne stabilné počasie. Zároveň do našej oblasti zateká teplý vzduch, ktorého prílev k nám vyvrcholí počas zajtrajšieho dňa, kedy teplotu dosiahnú svoj vrchol. Zastavia sa až na hodnote +38°C.

 

Už počas nedele dôjde k zmene charakteru počasia. V priebehu noci na nedeľu by počasie mal ovplyvniť frontálny systém, ktorý sa nad naše územie nasunie z Českej republiky a priniesť by mal prvé búrky. Zrážky ešte počas rána ustanú a na západe opäť môže vykuknúť ešte aj slnko. Počas dňa však búrky udrú opäť a to predovšetkým na severe a východe územia.

 

Za týmto studeným frontom k nám začne prúdiť o niečo chladnejší vzduch. Jeho prílev však nevydrží dlho. Už od utorka k nám začne zatekať opäť teplejší vzduch a ortuť teplomera vystrelí nahor.

Vyhliadky naznačujú, že nasledujúce dni tak budú veľmi horúce. Zo štatistického hľadiska by tohtoročný júl mal patriť k tým najteplejším v histórii.

img