Horúce počasie bude pokračovať. V piatok schladia búrky

Článok
Horúce počasie bude na našom území pokračovať a teploty môžu prekonať hranicu +35°C. V piatok však schladia búrky.

Našu oblasť ovplyvňuje rozsiahla oblasť vysokého tlaku vzduchu, ktorá prináša bezoblačné a veľmi teplé počasie. Teplo nie je len na našom území, ale v mnohých štátoch Európy, kde sa teploty šplhajú nad hranicu +35°C, ojedinele aj cez 40°C.

Na našom území bolo najteplejšie v utorok. V Kráľovej pri Senci bolo nameraných +34,8°C. Hranicu +35°C sme tak zatiaľ neprekonali, no už v nasledujúcich dňoch môžeme túto hranicu pokoriť.

Štvrtok bude veľmi teplý

K nášmu územiu sa bude blížiť frontálne rozhranie, pred ktorým do našej oblasti vyvrcholí prílev veľmi teplého vzduchu. V priebehu štvrtka tak pri slnečnom počasí môžu teploty vystúpiť na +30 až +35°C a ojedinele môžeme hranicu +35°C aj pokoriť.

Naopak, na severe by sa teploty mali udržiavať prevažne pod hranicu +30°C.

V piatok prídu búrky

V skorých ranných hodinách začne cez územie Českej republiky postupovať frontálne rozhranie.

 

To prinesie búrky, prehánky a dážď. Počasie u nás by frontálne rozhranie malo ovplyvňovať už v piatok ráno, kedy sa búrky začnú objavovať na severozápade územia. 

V priebehu rána sa presunú búrky smerom na východ. Ďalšie búrky očakávame v priebehu popoludnia a vyskytnúť by sa mali najmä na severe a východe. 

Najbiednejšie to so zrážkami vyzerá na západe územia, kde sa búrky alebo prehánky nemusia vôbec vyskytnúť.

Cez víkend opäť horúco

Už v sobotu sa opäť vyčasí a výrazne sa oteplí. Teploty by opäť mali stúpať až k hranici +35°C. V nasledujúcich dňoch by malo zotrvať veľmi premenlivé a teplé počasie s maximálnymi teplotami aj nad +30°C.

 

Ochladenie by malo prísť v podobe výraznejších búrok na konci júna a júl by mal začať s chladnejším a vlhším počasím.

img