Hurikán Florence si vyžiadal najmenej 37 obetí

19.09.2018 o 12:44 - Ľubomír Franko
  • Článok

Najmenej 37 obetí si vyžiadal mohutný hurikán Florence, ktorý zasiahol východné pobrežie USA. Tisícky domácností sú stále bez dodávok elektrickej energie. Hladiny riek naďalej stúpajú a niektoré dosahujú až 7 metrov.

Hurikán Florence si vyžiadal najmenej 37 obetí

Podľa amerických médii prišlo pri hurikáne Florence o život najmenej 32 ľudí, z toho 27 ľudí pochádzalo zo Severnej Karolíny, 8 z Južnej Karolíny a dve osoby zahynuli vo Vrigínii.

Ako informovala televízia CBS, v štátoch Severná a Južná Karolína zostáva naďalej takmer pol milióna domácnosti bez dodávok elektrickej energie. Viac ako pätina čerpacích staníc v Severnej Karolíne nefunguje a hladiny riek stále stúpajú. Niektoré toky dosahujú až 7 metrov.

Najhoršie je na tom mesto Wilmington so 120-tisíc obyvateľmi. Mesto zostalo kvôli záplavám odrezané od okolitého sveta. Až počas minulej noci sa podarilo do mesta sprejazdniť jednu cestu, po ktorej do mesta privážajú zásoby vody, potravín a liekov. 

V mnohých oblastiach naďalej prebiehajú evakuácie. Leteckí záchranári neustále zachraňujú ľudí zo striech, ktorí uviazli vo svojich domoch.

Florence si zatiaľ vyžiadala škody za 22 miliónov dolárov. Zaradila sa tak medzi najničivejšie hurikány v histórii USA. Najviac napršalo v meste Elizabethtown, v Severnej Karolíne, kde hurikán priniesol celkovo až 910 mm zrážok. 

Najnovšie správy