Hurikán Gonzalo ovplyvní počasie aj na Slovensku. Prinesie zrážky a ci

Článok
Hurikán Gonzalo aktuálne úraduje nad Atlantikom. Jeho zvyšky však ovplyvnia počasie takmer v celej Európe.
V oblasti Bermúd aktuálne vyčíňa hurikán Gonzalo, ktorý tu prináša rýchlosť vetra s nárazmi až okolo 200 km/h. Hurikán spôsobuje škody a prináša prívalové zrážky. V priebehu nasledujúcich dní ovplyvní hurikán počasie aj v Európe a jeho pozostatky sa dostanú až do našej oblasti, čím dôjde k výraznej zmene v charaktere počasia.

Ešte v priebehu pondelka bude na našom území prevládať relatívne pokojné počasie s polooblačnou oblohou a s teplotami okolo +19°C. Na Britských ostrovoch však už bude zosilňovať vietor.
Najveternejší by mal byť utorok, kedy by sa pozostatky hurikánu mali nachádzať nad Škótskom. Britskí meteorológovia už vydali výstrahy pred silným vetrom, dažďom a vo vyšších polohách pred snežením.

Pozostatky hurikánu Gonzalo ovplyvnia počasie na našom území už v noci na utorok, kedy by po okraji tlakovej níže mal do našej oblasti postúpiť studený front za ktorým začne prenikať chladnejší vzduch. Noc na utorok bude oblačná a upršaná, ale deň by mal byť prevažne oblačný so zrážkami iba na severe a východe. Denné teploty sa budú pohybovať len okolo +11 až +17°C.

V priebehu stredy by mal byť vplyv exhurikánu Gonzalo najvýraznejší. Rozsiahla tlaková níž, ktorá bude pozostatkom tohto hurikánu bude postupovať cez strednú Európu ďalej smerom na juhovýchod a v stredu prinesie veľmi daždivé počasie na celé naše územie. Zároveň sa zintenzívni prílev chladnejšieho vzduchu a teploty sa počas dňa dostanú len na +8 až +14°C. V Tatrách tak už začne snežiť.

V nasledujúcich dňoch by mali zrážky postupne ustávať, ale stále nás čakajú chladné dni s dennými maximami najviac okolo +15°C.
img