Husté sneženie na Balkáne komplikuje dopravu. O pár hodín dorazí k nám

24.01.2021 o 19:36 - Dominik Cenkner
  • Článok

Obyvateľov Balkánu, zvlášť Chorvátska, počas dnešného dňa doslova zasypal sneh. Ten spôsobuje problémy najmä na cestách.

Husté sneženie na Balkáne komplikuje dopravu. O pár hodín dorazí k nám
Sneh zasypáva Chorvátsko, Foto: Facebook.com/HR Vrijeme

Výdatné sneženie v Chorvátsku už niekoľko hodín zamestnáva cestárov. Množstvo snehu dokonca nestíhajú ani odpratávať. Miestami dokonca spadlo približne meter čerstvého snehu.

Najhoršia situácia je v oblasti zvanej Gorski kotar. O nič lepšie to však nevyzerá ani v okolí Liči a v podstate v celej oblasti stredného a severozápadného Chorvátska.

Meteorológovia očakávajú, že v danej oblasti bude snežiť aj v nasledujúcich hodinách. Vydali preto viacero výstrah. Pozor by si tak mali dať najmä vodiči na cestách.

Kompetentní však pripomínajú, aby kto nemusel, na cesty nechodil. Množstvo ľudí totiž uviazlo na cestách v zápchach. Samozrejmosťou je povinná zimná výbava.

Vlna sneženia v najbližších hodinách bude postupovať ďalej smerom na sever. Doraziť by mala aj na Slovensko. Animáciu postupu tejto vlny sme uverejnili v tomto článku.

Sneženie, ktoré nás čaká bude v skutku výdatné. Podľa aktuálnych behov numerických modelov môže sneh na východe pribúdať s rýchlosťou 3-4 cm za hodinu. Sneženie hneď ráno spôsobí množstvo problémov.

Prvé zrážky sa nad naše územie začnú nasúvať okolo polnoci od juhu z Maďarska nad stredné Slovensko. Spočiatku tak bude snežiť najmä na strednom Slovensku, no okolo 04:00 príde z Maďarska od juhu nad východné Slovensko to najintenzívnejšie zrážkové pole.

Viac informácií sa dozviete v tomto článku a o všetkom podrobnom vás budeme samozrejme informovať.

Najnovšie správy