Husté sneženie, silný vietor a dážď. Čaká nás nepriaznivé počasie

03.02.2020 o 20:30 - Ľubomír Franko
  • Článok

Tlaková níž, ktorá počas utorku postúpi cez naše územie, prinesie nepriaznivé počasie. V nížinách bude pršať, vo vyšších polohách bude husto snežiť. Situáciu bude naviac komplikovať silný nárazový vietor. 

Husté sneženie, silný vietor a dážď. Čaká nás nepriaznivé počasie

Počas zajtrajšieho dňa nás čaká nepriaznivé počasie. Cez Slovensko postúpi samostatná tlaková níž, ktorá sa už teraz vytvára v oblasti východného Nemecka.

Tlaková níž začne naplno ovplyvňovať počasie už v druhej polovici noci na utorok. Od západu začne postupne intenzívne pršať, pričom zrážkové pásmo bude postupovať ďalej na východ.

Satelitná snímka o 19:00
Satelitná snímka o 19:00

Zajtra predpoludním začne husto snežiť

Okolo 6:00 by malo pršať už na takmer celom území, snežiť bude spočiatku len na horách. Zrážky budú intenzívne a v oblastiach, kde sa dnes vplyvom silných zrážok premočila pôda, môžu lokálne opäť vznikať povodne. 

Približne po 10-tej hodine by malo pršať na celom území s výnimkou juhozápadu, kde zrážky ustanú. Od 10-tej hodiny začnú ale intenzívne dažďové zrážky prechádzať do sneženia.

Snežiť by malo približne od nadmorskej výšky 400 metrov, v nižších polohách bude pršať. Sneženie by malo ustávať v stredu dopoludnia, na krajnom severe až počas štvrtku popoludní.

Očakávaný úhrn snehových zrážok počas zajtrajšieho dňa, zdroj: Meteologix
Očakávaný úhrn snehových zrážok počas zajtrajšieho dňa, zdroj: Meteologix

Situáciu bude komplikovať silný nárazový vietor

Okrem sneženia a dažďa nás čaká silný nárazový vietor. Ten bude najsilnejší na západe a na juhovýchode Slovenska. V nárazoch bude dosahovať vysoké rýchlosti, aj okolo 100 km/h. Viac informácii prinesieme v ďalšom článku o vetre.

Najnovšie správy