Invalidný dôchodca zo Sniny sa pri rybačke takmer utopil

08.07.2020 o 15:10 - Dominik Cenkner
  • Článok

Koncom júna sa na sninskom splave takmer utopil 15-ročný mladík, ktorého strhol silný prúd rieky. V nedeľu takmer prišiel o život invalidný dôchodca zo Sniny, ktorý sa vybral rybárčiť k miestnemu rybníku.

Invalidný dôchodca zo Sniny sa pri rybačke takmer utopil
Sninské rybníky, ilustračné, Foto: sirava.sk

Muž vo veku 63 rokov, ktorý má problémy s chôdzou a preto používa elektrický invalidný vozík, sa ešte v nedeľu o piatej ráno vybral na ryby do rekreačnej oblasti Sninských rybníkov.

Zrejme kvôli neopatrnosti však z vozíka vypadol a nešťastne sa skotúľal až do vody, kde si už nevedel pomôcť. V poslednej chvíli ho zrejme zachránili policajti, ktorí v tom čase v okolí hliadkovali, a ktorí si všimli invalidný vozík na brehu.

Ako pre TV JOJ povedala hovorkyňa KR PZ Prešov Jana Ligdayová, „ hliadka spozorovala neznámeho muža, ako nehybne leží celý vo vode, asi pol metra od brehu a z vody mu bolo vidieť iba tvár. Muž slabým hlasom volal o pomoc.“

Muža po ošetrení previezli privolaní záchranári do miestnej nemocnice. Podľa ich slov bol podchladený a ťažšie sa mu dýchalo.

Invalidný dôchodca môže byť pre nás všetkých krásnym príkladom, že keď sa chce, všetko sa dá, ale na druhej strane pripomienkou, aby sme si v okolí vodných tokov dávali vždy veľký pozor.

Najnovšie správy