Japonsko zasiahlo silné zemetrasenie. Hlásia obete

06.09.2018 o 18:20 - Ľubomír Franko
  • Článok

Silné zemetrasenie s magnitúdou 6,7 zasiahlo v stredu večer japonský ostrov Hokkaido. Vyžiadalo si niekoľko obetí a zanechalo za sebou skazu.

Japonsko zasiahlo silné zemetrasenie. Hlásia obete
zdroj: Tiwtter

Veľmi silné zemetrasenie s magnitúdou 6,7 sa vyskytlo približne 100 kilometrov juhovýchodne od mesta Saporo na japonskom ostrove Hokaido v stredu večer nášho času. V Japonsku bol vtedy už štvrtok, 3 hodiny ráno a väčšina ľudí spala. Zemetrasenie bolo sprevádzané ďalšími silnými dotrasmi, pričom jeden z nich, približne 20 minút po hlavnom zemetrasení dosiahol magnitúdu až 5,3.

Obyvatelia ostrovu Hokkaido sa ihneď po zemetrasení prebudili a začali utekať zo svojich domovov. Miestne úrady informovali, že zemetrasenie spôsobilo kolaps desiatok budov a zosuvy pôdy. Zosuvy boli početnejšie, keďže len pred približne 24 hodinami v oblasti ešte vystrájal tajfún Jebi, ktorý priniesol extrémne zrážky.

Extrémne rozsiahly zosuv pôdy sa vyskytol v oblasti Atsuma, kde zasypal desiatky domov. 

Zemetrasenie si vyžiadalo doposiaľ 9 obetí a ďalších 31 ľudí zostáva nezvestných. Podľa informácii z miestnych médii, najmenej 300 ľudí muselo byť ošetrených v nemocniciach. 

Najnovšie správy