Jeden z najsilnejších hurikánov zasiahne už dnes východ USA

14.09.2018 o 06:44 - P.M.
Článok

Severnú a Južnú Karolínu dnes popoludní nášho času zasiahne mohutný hurikán Florence, ktorý tesne pred pobrežím naberá na sile.

Jeden z najsilnejších hurikánov zasiahne už dnes východ USA

Hurikán Florence, ktorý sa sformoval nad Atlantickým oceánom dnes zasiahne východné pobrežie USA a prinesie ohromné škody. V Severnej a v Južnej Karolíne pôjde o jeden z najsilnejších hurikánov vôbec. Odborníci odhadujú, že hurikán prinesie škody až za 30 miliárd dolárov.

Dorazí dnes popoludní

Hurikán Florence by mal zasiahnuť pobrežie USA počas dnešného dňa. Malo by sa tak udiať dnes počas popoludnia nášho času, teda v ranných hodinách východného času. 

Hurikán by mal začať po príchode nad pobrežie výraznejšie slabnúť a z kategórie hurikán by mal degradovať počas soboty v ranných hodinách nášho času.

Postupne by sa na západe štátu Južná Karolína mal otočiť smerom k severovýchodu a postupovať späť nad východné pobrežie USA.

Hurikán prinesie extrémne dažde 

Nárazy vetra môžu dosahovať rýchlosť až cez 150 km/h, no silný vietor, ktorý hurikán prinesie trápi Severnú a Južnú Karolínu asi najmenej.

Najväčší problém spôsobia intenzívne zrážky, ktoré by mali trvať niekoľko dní a očakáva sa, že spadnúť môže viac ako 500 mm zrážok.

To samozrejme vyvolá mohutné povodne, predovšetkým na pobreží, ktoré naviac poškodí aj tzv. hurikánová vlna, teda príchod hurikánu s viac než 6 metrovými vlnami.

Práve intenzívne zrážky a povodne by mali spôsobiť najväčšie materiálne škody.

Najnovšie správy