Jeseň namiesto zimy? V Maďarsku bude na Vianoce +15 °C

22.12.2020 o 07:00 - Veronika Salayová
  • Článok

Vianoce sú za dverami a väčšina z nás by si priala biele zasnežené Vianoce. V strednej Európe však na Štedrý deň teploty v priebehu dňa vystúpia relatívne vysoko. V Maďarsku dokonca očakávajú až +15 °C. 

Jeseň namiesto zimy? V Maďarsku bude na Vianoce +15  °C
Ilustračné. Foto: unsplash

V utorok a stredu dorazí do strednej Európy zo západu teplý front, ktorý dvihne denné teploty, a na Štedrý deň tak bude na Slovensku neobvykle teplo. Teploty môžu vystúpiť miestami až na +10 °C. 

U našich južných susedov bude o niekoľko stupňov teplejšie a Štedrý deň bude skôr pripomínať jesenné počasie. Na juhu a juhozápade krajiny môže ručička teplomera vystúpiť aj na +15 °C. 

Na Štedrý deň však už vo večerných hodinách dorazí studený front, ktorý bude postupovať naším územím. Do rána sa citeľne ochladí a 1. sviatok vianočný už bude skôr pripomínať zimu.

V severných oblastiach Slovenska sa očakáva aj sneženie, ktoré môže zostúpiť aj do nižších polôh. Na Štefana bude na oblohe naďalej veľa oblačnosti a na severe sa môžu vyskytovať aj snehové prehánky.

Zimný charakter počasia bude pretrvávať aj po Vianociach. Kým Štedrý deň bude relatívne teplý, ďalšie dni by mali zimu pripomínať viac.

Na biele Vianoce sa tak môžu tešiť hlavne obyvatelia severných regiónov. 

Najnovšie správy