Juh Španielska zasiahli ničivé povodne. Spôsobili veľké škody

07.11.2020 o 17:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Kým na Slovensku prevláda v posledných dňoch ustálené počasie bez zrážok, na juhu Španielska riešia opačný problém. Množstvo dažďa spôsobilo silné povodne. V pohotovosti sú všetky záchranné zložky.

Juh Španielska zasiahli ničivé povodne. Spôsobili veľké škody
Ilustračné, Foto: cbsnews.com

Len vo štvrtok prijali na tiesňovej linke viac ako 130 oznámení v súvislosti so silnými zrážkami a vetra. K väčšine došlo v provincii Málaga, nasledovali Huelva a Sevilla.

Zo svojho koryta sa vylialo množstvo riek. Po tom, čo sa vyliala aj rieka Guadalevín, hasiči pomohli zachrániť troch ľudí zo zatopeného domu v provincii Ronda v Málage.

Vláda provincie Málaga uviedla, že v dôsledku povodní a zosuvov pôdy bolo v celej oblasti uzavretých 5 hlavných ciest. Museli tak spraviť kvôli množstvu vody i pôdy, ktorá sa na viacerých úsekoch zosunula.

Podobná situácia panovala aj v obci Ardales, kde výdatné zrážky spôsobili prívalové povodne. Tie poškodili cesty a zablokovali cestný tunel. Niektoré oblasti ostali odrezané od sveta.

Meteorológovia hovoria, že v postihnutej oblasti spadlo za 12 hodín 128,6 mm zrážok. Za 24 hodín to bolo spolu 148 mm.

Aj keď povodne spôsobili veľké škody, úrady našťastie doposiaľ nehlásia žiadne obete. Situácia v Španielsku by sa mala už upokojovať.

Najnovšie správy