Milióny ľudí hladujú: Južná Afrika je sužovaná suchom

26.11.2019 o 09:15 - Južná Afrika - Veronika Salayová
  • Článok

Dlhé obdobie sucha postihuje väčšinu južnej Afriky. Sucho spôsobilo vážny nedostatok potravín pre milióny ľudí.

Milióny ľudí hladujú: Južná Afrika je sužovaná suchom
Zdroj: Alertageo

Obdobie sucha trvá v južnej časti Afriky už niekoľko mesiacov. Optimálne množstvo zrážok spadlo v krajine iba v jednej z posledných piatich vegetačných období, informuje Alertageo.

Organizácia spojených národov odhaduje, že viac ako 11 miliónov ľudí v súčasnosti čelí potravinovej kríze. Medzi najviac postihnuté oblasti patrí provincia Northern Cape v Južnej Afrike. 

Školy sa snažia pomôcť malým deťom tak, že zabezpečujú pre nich raňajky a obedy. Jedlo obvykle obsahuje kukuričnú múčku, zeleninu a polievku.

Mnohí poľnohospodári bojujú, aby udržali svoje rodiny a zvieratá nažive. Farmár oviec pre agentúru AP povedal, že za posledné dva roky prišiel o viac ako 400 oviec a 450 jarných vtákov. Podľa jeho slov je súčasné sucho najhoršie, aké zažil počas 45 rokov poľnohospodárstva.

Organizácia poľnohospodárov odhaduje, že juhoafrická provincia Northern Cape bude potrebovať najmenej 28 miliónov dolárov v priebehu nasledujúcich troch mesiacov, aby pomohla 15 500 postihnutým farmám. Juhoafrická vláda doteraz prisľúbila 2 milióny dolárov.

V Kimberley vládni úradníci oznámili, že darujú peniaze z programu na pomoc pri katastrofách vo výške 2 milióny dolárov. 

Najnovšie správy