K nášmu územiu sa blížia zrážky. Dorazia už ráno. Piatok bude upršaný

05.06.2020 o 00:04 - Peter Minárik
  • Článok

Cez strednú Európu začína postupovať studený front, ktorý začne počasie na našom území ovplyvňovať už v ranných hodinách. Pripravte sa na dážď a cez deň sa vyskytnú aj búrky.

K nášmu územiu sa blížia zrážky. Dorazia už ráno. Piatok bude upršaný

Naše územie zasiahnu opäť celoplošné zrážky. Postará sa o ne studený front, ktorý už v skorých ranných hodinách začne ovplyvňovať počasie na Slovensku a bude mať dominantný vplyv na počasie počas celého dňa.

Na studenom fronte sa už počas včerajšieho dňa tvorili v západnej Európe a v západnej časti strednej Európy pomerne výrazné búrky. Tie priniesli tisícky bleskov. Dnes naše územie čaká nielen dážď, ale aj búrky.

Zrážky sa začnú nasúvať už v skorých ranných hodinách nad západné a postupne aj nad stredné Slovensko. Pôjde prevažne o dážď. Ten sa bude vyskytovať na mnohých miestach západného a severozápadného Slovenska. Zvyšok územia sa musí pripraviť aj na búrky.

Tie sa začnú vytvárať na čele studeného frontu v priebehu popoludňajších hodín. Prvá iniciácia búrok sa očakáva už okolo 13:00-14:00. Búrky by mali vznikať na východe Podunajskej nížiny a v Banskobystrickom kraji a následne sa rozšíria.

Postupovať by mali smerom k severovýchodu a počas dňa sa postupne rozšíria nad mnohé regióny Slovenska. 

Piatok tak prinesie pomerne veľa zrážok v podobe dažďa a búrok. Lokálne môže spadnúť až niekoľko desiatok milimetrov.

Najnovšie správy